Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Aktualności

23 maja 2017 15:30 | Aktualności

Lekcje biblioteczne

W ramach ,,Tygodnia Bibliotek” w dniach od 11 do 22 maja 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśniku odbyły się lekcje biblioteczne, na które zaproszone zostały dzieci klas I i II ze szkół z terenu naszej gminy- Bielina, Starego Lubiela, Porządzia, Komorowa, Dąbrowy i Rząśnika. Łącznie odwiedziło nas około 170 osób.

Temat rozpoczęliśmy od pogadanki o książce, zaletach i korzyściach z czytania, dbania o książki- by się nie zniszczyły, sposobach przekazywania informacji, bibliotece i zasadach korzystania z niej przez najmłodszych i dorosłych. Dzieciaki zapoznały się z katalogiem papierowym, który już w wielu bibliotekach nie obowiązuje ze względu na nowe technologie jakim jest system komputerowy, który jest stworzony również w naszej bibliotece. Przeczytany został wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, do którego maluchy rysowały ilustracje, które widziały oczyma swojej wyobraźni. Pokazaliśmy im nieznany przez nich laminator, uwieczniając ich podpisy. Tak powstała pierwsza klasowa książka, której ilustratorami byli sami uczniowie. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się pisanie na maszynie.

Lekcje minęły nam szybko i w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że zaproponowana przez nas forma lekcji bibliotecznych była ciekawa i pozwoliła poszerzyć wiedzę dzieci na omawiane tematy. Liczymy, że spotkamy się ponownie za rok.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszej galerii.

 

Przeczytano: 327 razy.| Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia:

Dobry start lepsza przyszłość