Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Aktualności

30 czerwca 2017 11:31 | Aktualności

Powitanie Lata - Wianki 2017

            Nawiązując do gminnej tradycji, także w tym roku powitaliśmy lato w Nowym Lubielu.
Dnia 24 czerwca nad rzeką Narew odbył się piknik rodzinny w klimacie  piastowskiego obozu. 
„ Wianki 2017” rozpoczęły się paradą i poświęceniem łodzi na rzece Narew. Poświęcenia łodzi i wody dokonał ksiądz wikary Janusz Saniewski.
            Przybyłych gości serdecznie przywitał Wójt Gminy Rząśnik- Pan Paweł Kołodziejski.
Kolejną częścią imprezy były występy artystyczne. Na scenie gościnnie wystąpił Klub Seniora z Bogatego oraz Zespół Ludowy Kurpie Białe z Rząśnika, działający przy Stowarzyszeniu „Klub Srebrnego Wieku”, który wykonywał znane przyśpiewki podrywające do tańca.

            Niebywale największą atrakcją był program animacyjny "Dwór Piastowskiego Księcia". Historyczne grupy zaaranżowały nad brzegiem rzeki średniowieczną osadę i pokazywały czym zajmowali się jej mieszkańcy z czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Każdy mógł wziąć udział w licznych grach, zabawach i konkursach, np.  nauce fechtunku, rzucie włócznią do celu czy ścinaniu głów kapusty. Przed puszczaniem wianków odbył się obrzęd kupalny, nawiązujący do dawnych obyczajów związanych ze świętem plonów. Prowadził go kapłan rodem ze „Starej Baśni”. Cały obrzęd ma na celu zapewnienie sobie szczęścia, pomyślności i dobrobytu na kolejny rok. Na terenie obozu można było zobaczyć średniowieczną zbrojownię, tkanie na bardzie, wybijanie monet średniowiecznych, stanowisko snycerskie, garncarstwo, jubilerstwo czy stanowisko z dybami. Wozy strażackie OSP w Komorowie i Wólce Lubielskiej, cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych, gdyż dzieci mogły je dokładnie obejrzeć i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Najlepszą rozrywką dla dzieci były przejażdżki konne i zabawa ze źrebakami. Wieczorem na uczestników czekało ogromne ognisko i wspólne pląsy przy nim.


            Każdy przybyły mógł poczęstować się grochówką i daniami z grilla. Całą imprezę poprowadził dyrektor PGB Sławomir Pierzynowski.  Było to niewątpliwie niezapomniane spotkanie, w piknikowej atmosferze.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania:

- księdzu wikaremu- Januszowi Saniewskiemu,

- Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie,

- jednostce OSP z Komorowa i OSP w Wólce Lubielskiej,

- Agencji Ochrony Wróbel,

- wszystkim, którzy wsparli i pomogli w przygotowywaniu imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć.

 

Przeczytano: 756 razy.| Wydrukuj|Do góry

Powitanie Lata - Wianki 2017

Dobry start lepsza przyszłość