Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Aktualności

30 października 2017 11:08 | Aktualności

Zakończenie Programu „Nie jesteśmy sami” w świetlicy OSP w Ochudnie.

W dniu 28 października 2017r. w świetlicy OSP w Ochudnie odbyło się spotkanie integracyjne w ramach zakończenia Programu „Nie jesteśmy sami”. Program finansowany ze środków Województwa mazowieckiego zaś realizatorem programu było Towarzystwo Teatralne „Kurtyna”. Program skierowany był do 80-osobowej grupy seniorów (60+) wraz z ich rodzinami (dzieci, wnuki). W programie udział wzięli seniorzy i ich rodziny z gminy Rząśnik oraz z gminy Liw (kluby z Zawad i Jarnic).

Program składał się z 3 elementów:

1/ zajęcia profilaktyczno-edukacyjne,

2/ zajęcia z zakresu integracji międzypokoleniowej,

3/ impreza integracyjna.

 W ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego uczestnicy wzięli udział w zajęciach aerobiku (ćwiczenia mózgu) oraz w zajęciach dotyczących asertywności i stresu.

W ramach zajęć artystycznych przygotowali materiały filmowe promujące ich aktywności w zakresie śpiewu, tańca i teatru, jako formę zdrowego stylu życia.

Na spotkaniu integracyjnym , oprócz prezentacji dorobku uczestników, udział wzięli zaproszeni goście: Patrycja Malinowska - niewidoma piosenkarka, finalistka konkursu Mus be the musi, Jerzy Filar z recitalem ,,Nasza Basia Kochana”, Piotr Tomczak ( artysta cyrkowy). Odbyło się również wiele konkursów z nagrodami i zawodów integracyjnych. Nie zapomniano też o poczęstunku dla wszystkich uczestników.

Przeczytano: 322 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dobry start lepsza przyszłość