Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Aktualności

14 lutego 2018 10:19 | Aktualności

OTWARCIE HALI SPORTOWEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. JANA TRZASKOMY W PORZĄDZIU -MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ !

MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ !

 

         Kilka lat temu…

         Był rok 2013. Rada Gminy Rząśnik wprowadziła do budżetu inwestycję polegającą na rozbudowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy
w Porządziu o halę sportową. To wówczas zaczęły spełniać się marzenia dzieci, młodzieży, nauczycieli i całej lokalnej społeczności. A gdy  w kwietniu 2015r. otrzymano pozwolenie na budowę i dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2016, marzenia o hali coraz bardziej się urealniały.

         Mijały tygodnie i miesiące, mury obiektu sportowego rosły na oczach szkolnej społeczności. Czasami było niewygodnie, nieraz uciążliwe, ale to nic w porównaniu
z radością, jaka wkrótce miała być udziałem tych, którzy chcieli rozwinąć sportowe skrzydła nie na szkolnym korytarzu, lecz w pełnowymiarowej hali.

         Zbliżał się szczególny dzień! Wszyscy starali się na miarę swoich możliwości wziąć udział w przygotowaniach  do uroczystego otwarcia nowego obiektu przy Szkole Podstawowej w Porządziu. Nikt nie szczędził czasu ani sił. Prace ruszyły pełną parą: jedni ćwiczyli taniec, inni śpiew, a kto czuł się pewniej w sztuce plastycznej opracował dekorację okolicznościową.

         GOTOWI? START! Pod takim hasłem 8 II 2018r. spotkali się w Szkole Podstawowej w Porządziu zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice oraz mieszkańcy wsi. Zgromadzonych na uroczystości otwarcia hali sportowej przywitała pani dyrektor Grażyna Prus. Poświęcenia nowego obiektu dokonał
ks. Robert Sulich – proboszcz parafii w Rząśniku, po czym nastąpiło przecięcie wstęgi.
I wówczas halę sportową można było uznać za otwartą.

         Rozpoczęła się część artystyczna – uczta dla duszy i oczu. Wielką radość już na początku sprawiły dzieci wykonując przepiękny walc w eleganckich strojach. Następnie w atmosferę starożytnych igrzysk wprowadził taniec grecki zaprezentowany przez dziewczęta z kl. VI i VII.
Z wielką przyjemnością goście oglądali występ najmłodszych artystów i tych bardziej doświadczonych w tańcu współczesnym. Były akcenty sportowe, satyryczne, ale też poważne i refleksyjne. Uroku dodał występ absolwentów szkoły, którzy wyśpiewali „ Radość najpiękniejszych lat”. Na zakończenie części artystycznej powiały biało – czerwone i olimpijskie chorągiewki i przy melodii „ We are the Chamipons” zaprezentowano taniec z kołami olimpijskimi. Z wielkim smakiem
i artystycznym wyczuciem zostały zaprojektowane stroje dla artystów. Była to przede wszystkim  wielka paleta barw miła dla oka, co dopełnił odświętny wystrój hali.

         Następnie dużym aplauzem odebrano także część olimpijską, której clou stanowiło wniesienie oryginalnej flagi z letnich igrzysk w Monachium z 1979r. oraz  repliki znicza z zimowych igrzysk w Nagano z 1998r.

         Wyjątkowym gościem uroczystości był mistrz sportu – Andrzej Supron, polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy, piętnastokrotny mistrz Polski, zdobywca 16 medali, który stoczył 2400 walk. Towarzyszył mi Piotr Świerczewski – wybitny piłkarz, uczestnik Mistrzostw Świata w Korei i Japonii, reprezentant Polski w piłce nożnej na pozycji pomocnika.

         Zaproszenie przyjęli również inni zacni goście, którzy życzyli uczniom
i nauczycielom wielu sukcesów sportowych oraz obdarowali upominkami t.j. piłki, zestawy sportowe itp.

         Minęły chwile wzruszeń, pozostały wspomnienia, fotografie oraz piękna wymarzona hala.

I cóż dalej?

Teraz będziemy zdobywać najwyższe trofea w różnych dyscyplinach sportowych.

 

         Uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Porządzia serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomagali spełnić dziecięce marzenia. Gorące  podziękowania wyśpiewali uczniowie w finałowej piosence, którą zadedykowano Samorządowi Gminy, który w odpowiednim czasie podjął decyzję o budowie hali i jej finansowaniu, pracownikom Urzędu Gminy i pracownikom wykonujące wszelkie prace przy budowie hali  za wielkie zaangażowanie i serce, jakie włożyli w tę budowę, wykonawcom wszystkich robót za terminowość, solidność i rzetelność wykonywania tych prac.

         Hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu od dziś stanie się kolejną wspaniałą wizytówką naszej gminy na długie lata.

 

    Opracowała
    Honorata Piątek

 

Przeczytano: 679 razy.| Wydrukuj|Do góry

OTWARCIE HALI SPORTOWEJ PORZĄDZIE 2018

STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (024)
STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (151)
Dobry start lepsza przyszłość