Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Aktualności

20 lutego 2018 13:28 | Aktualności

ZOSTAŃ STYPENDYSTĄ PROGRAMU "MARZENIE O NAUCE"

 

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rusza z kolejną, ósmą już, rekrutacją do programu „Marzenie o Nauce”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl.

Sztandarowym projektem Fundacji EFC jest realizowany od 2009 roku program stypendialny „Marzenie o Nauce” (MoN). Wspiera wybitnie uzdolnioną młodzież, pochodzącą z niezamożnych rodzin żyjących w małych miejscowościach, w warunkach znacząco ograniczających szanse udanego startu w dorosłe życie. Stypendium odciąża budżet rodziców od poważnych wydatków na naukę dziecka, przede wszystkim jednak motywuje młodych ludzi do doskonalenia talentów i pomaga im osiągać sukcesy.

Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl).

 

Wiecej na stronie Fundacji

Przeczytano: 408 razy.| Wydrukuj|Do góry

STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (024)
STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (151)
Dobry start lepsza przyszłość