Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Aktualności

16 marca 2018 13:20 | Aktualności

Eliminacje Gminne 41 edycji Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka”

Eliminacje Gminne 41 edycji Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka”

 

Dnia 14.03.2018r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rząśniku odbyły się Eliminacje Gminne 41 edycji konkursu recytatorskiego,,Warszawska Syrenka” organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rząśniku.

Po wcześniejszej weryfikacji w szkołach, do eliminacji gminnych konkursu przystąpiło 36 osób. Uczestnicy z kategorii klas 0-III recytowali po jednym wierszu, zaś IV-VI  oraz VII               i  gimnazjum prezentowali 2 utwory (2 wiersze lub wiersz i fragment prozy).

 

W komisji oceniającej recytatorów zasiedli:

Renata Powichrowska- instruktor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie. Pani Renata wielokrotnie zasiadała w jury konkursów recytatorskich, również w konkursie ,,Warszawska Syrenka”.

Daria Galant-polska powieściopisarka. Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Autorka powieści, filmów dokumentalnych, obrazów, scenariuszy, opowiadań publikowanych w czasopismach, felietonów literackich, esejów, wykładów z dziedziny literatury, hippiki. Miłośniczka koni.

Bożena Kachel- filolog, poetka, prozaik, publicysta, tłumacz. Absolwentka wydziału Języków i Literatury Obcej na Uniwersytecie w Katanii we Włoszech. W latach 1980-1992 pracowała w Polsce jako nauczyciel w szkole podstawowej. Jako publicystka zadebiutowała w kraju w „Zuchowych Wieściach” w 1984 roku, a jako poetka- w dwutygodniku „Nasz Świat” we Włoszech w 2008 roku. Od 2007 roku współpracuje również z biuletynem informacyjnym „Polonia Włoska”. Jest byłym pracownikiem Konsulatu Generalnego RP w Katanii. Obecnie pracuje jako tłumacz ustny i pisemny, udziela lekcji języka polskiego, włoskiego i rosyjskiego.

 

Ocenie podlegały:

- dobór repertuaru,

- interpretacja utworu,

- kultura mowy,

- ogólny wyraz artystyczny.

 

 

 

 

 

 

 

Po wysłuchaniu 36 recytatorów z zachowaniem kryteriów regulaminu konkursu, komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:

 

Kategoria 0-III:

 

  1. Joanna Łachacka- SP im. Orła Białego w Komorowie
  2. Izabela Jóźwiak- SP im. Orła Białego w Komorowie
  3. Alicja Jończyk- SP im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku

 

Kategoria IV-VI:

 

  1. Magda Salwin- SP im. Orła Białego w Komorowie
  2. Kamila Godlewska- SP im. Jana Pawła II w Bielinie
  3. Klaudia Kowalska- SP im. Jana Pawła II w Bielinie

 

Kategoria klas VII i gimnazjum:

 

  1. Aleksandra Marzoch- SP im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Lubielu
  2. Wiktoria Bloch- SP im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku
  3. Jakub Kucharczyk- SP im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku

 

 

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki, zaś zwycięzcy dyplomy i nagrody książkowe. W trakcie konkursu zorganizowano przerwę i słodki poczęstunek dla młodych artystów i ich opiekunów.

Zgodnie z regulaminem konkursu osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych, zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego konkursu ,,Warszawska Syrenka”, który odbędzie się  22.03.2018r. o godz. 9.30. w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia oraz kolejnych sukcesów w etapie powiatowym.

 

Przeczytano: 492 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (024)
STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (151)
Dobry start lepsza przyszłość