Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Aktualności

25 czerwca 2018 13:30 | Aktualności

"Jak nie czytam, jak czytam"

Dnia 08.06.2018r. jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam", która organizowana jest przez czasopismo „ Biblioteka w szkole”. Punktualnie o godz. 10.00 wyruszyliśmy ze szkoły. Akcja podzielona została na dwa miejsca docelowe pierwszym był plac zabaw, gdzie nasze przedszkolaki promowały czytelnictwo.

  Maluchy pokazały, jak wspaniale jest huśtać się z książeczką w ręku, a książka może zjechać pierwsza ze zjeżdżalni " ....na pewno ją złapię proszę pani".   

  Starsze koleżanki przebrane w bajkowe stroje umilały zabawę, czytając najpiękniejsze bajki i baśnie. Uśmiechu i radości było co niemiara. Dzieciaki zadeklarowały udział w kolejnych edycjach. Bo przecież, jak to pisała nasza polska noblistka Wisława Szymborska,   " Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

  Drugim miejscem był stadion , który mieści się przed budynkiem naszej szkoły. Tam ruszyła szkoła podstawowa oraz oddziały gimnazjalne. Uczniowie wraz z opiekunami czytali swoje ulubione pozycje książkowe na łonie natury, gdzie pogoda nam dopisała. Podeszliśmy bardzo poważnie do akcji, aby zachęcić coraz liczniejsze grono młodych czytelników do obcowania z książką.  

  W ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę stworzyliśmy "ŻYWY" kontur POLSKI oraz " ŻYWĄ " FLAGĘ POLSKI. Akcja wymagała dużej precyzji, odwagi, zaangażowania każdego uczestnika akcji. Mianowicie trzeba było wyliczyć ilość osób, jaką mieliśmy ustawić do wykonania zadania. Jako inicjatorzy musieliśmy wykonać poszczególne zadania, np.: wyrysować kontury, ustawić uczniów razem z nauczycielami czym zajęła się męska część naszej rady pedagogicznej.   

  Na " ŻYWY " kontur mapy Polski ustawiono ok 160 osób, natomiast flaga w swojej barwie biało-czerwonej z napisem " ZACZYTANY TWARDOWSKI" pochłonęła 220 osób. Całe przedsięwzięcie uwiecznione zostało zdjęciami z drona, a także filmem  promującym naszą szkołę jako zaczytaną w samym sercu Puszczy Białej. Za  pomoc przy realizacji zdjęć dziękujemy p. Grzegorzowi Abramczykowi który jest jednocześnie rodzicem w naszej szkole. Myślę, że dzięki dobrej współpracy udało się wykonać zadanie na 6 + . Życzymy udanej fotorelacji.

 

nauczyciel bibliotekarz

 Emilia Koczkodon

 

Przeczytano: 372 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (024)
STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (151)
Dobry start lepsza przyszłość