Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Aktualności

27 czerwca 2018 09:30 | Aktualności

Powitanie Lata - Wianki 2018

Powitanie Lata - Wianki 2018

 

Gmina Rząśnik 23 czerwca powitała lato piknikiem rodzinnym w Nowym Lubielu.

Tradycyjne ,,Wianki”  rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Nowym Lubielu w intencji bezpieczeństwa kąpiących się i przebywających na rzece. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli  na malowniczą polanę nad brzegiem rzeki Narew, gdzie po chwili wraz z Panem Wójtem- Pawłem Kołodziejskim, przypłynął na łódce ksiądz wikary Janusz Saniewski, który dokonał poświęcenia wody i łodzi.  Wszystkich zgromadzonych powitał Wójt Gminy Rząśnik  i Dyrektor GBP- Pan Sławomir Pierzynowski, życząc wspólnej miłej zabawy i niezapomnianych wrażeń, a jednocześnie zapraszając do degustacji grochówki, dań z grilla i innych smakołyków.

Na scenie, jako pierwszy, wystąpił Zespół Ludowy Kurpie Białe z Rząśnika, działający przy Stowarzyszeniu „Klub Srebrnego Wieku”, prezentując nowy repertuar  w klimacie rodzimego folkloru. Następnie swój kunszt muzyczny, profesjonalizm a jednocześnie  dobry humor   zaprezentowała kapela podwórkowa ,,FAKIRY’’ z Piotrkowa Trybunalskiego. Muzyka płynąca z ,,żywych instrumentów” połączona z urokliwą scenerią brzegu Narwi - wprowadziła wszystkich w  nastrój  piknikowej  zabawy.

Niewątpliwą atrakcją był również  koncert Patrycji Runo -jednej z największych gwiazd cygańskiej sceny muzycznej , nazywanej księżniczką cygańskiej piosenki. Patrycja wraz z zespołem Gipsy Stars zaprezentowała najbardziej znane i lubiane przeboje cygańskie. Piękne stroje, żywiołowa choreografia  i muzyka romska  porywała wszystkich do tańca.

Na pikniku gościliśmy także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce na czele z  Panem Mirosławem Augustyniakiem - Radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Pracownicy WORD przeprowadzili konkurs na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, w którym główną nagrodą był rower, a wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe poprawiające ich widoczność na drodze.

Mówiąc o bezpieczeństwie, odbył się również pokaz praktyczny podnoszący wiedzę  i świadomość  na temat udzielania  pierwszej pomocy osobom w stanach nagłych przeprowadzony przez Grupę Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja z Łomży.

Korzystano z przejażdżek piękną bryczką pana Jana Piórkowskiego a  dzieci z przejażdżek na kucykach. Niespodziewanie dużym zainteresowaniem dzieci i nie tylko, cieszyły się wozy strażackie OSP w Rząśniku , Komorowie i Wólce Lubielskiej. Była możliwość obejrzenia wnętrza wozu bojowego, przebrania się w hełmy i stroje strażackie, jak również własnoręczna próba gaszenia pożaru.

Na polanie zapłonęło wielkie ognisko, wszystkie chętne panny miały możliwość uplecenia wianków z polnych kwiatów, które około godziny 21-wszej zostały puszczone na wodę, a co najważniejsze żaden nie zatonął.

Było to niewątpliwie niezapomniane spotkanie w piknikowej i rodzinnej atmosferze.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania:

- księdzu wikaremu- Januszowi Saniewskiemu,

- Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie,

- Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Ostrołęce,

- jednostkom  OSP z Komorowa , OSP w Wólce Lubielskiej  i OSP w Rząśniku,

- Janowi Piórkowskiemu,

- wszystkim, którzy wsparli i pomogli w przygotowywaniu imprezy.

 

Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć.

 

 

Przeczytano: 666 razy.| Wydrukuj|Do góry

Powitanie Lata - Wianki 2018

STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (024)
STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (151)
Dobry start lepsza przyszłość