Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Aktualności

15 października 2018 08:35 | Aktualności

10-lecie działalności Stowarzyszenia Klubu Srebnego Wieku z Rząśnika


13 października w świetlicy OSP w Ochudnie, Stowarzyszenie Klub Srebrnego Wieku w Rząśniku świętowało 10-lecie swojej działalności.
Wśród zaproszonych gości na uroczystość przybyli:
- Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego- Pani Cecylia Domżała i Pan Marian Krupiński;
- przedstawiciele władz samorządowych naszej Gminy na czele w Wójtem Gminy Panem Pawłem Kołodziejskim;
- przedstawiciele Nadleśnictwa Wyszków- Pani Celina Wielkowska i Elżbieta Mariańska
wraz z emerytowanym Nadleśniczym - Panem Wojciechem Kwiatkowskim.
Nie zabrakło również przedstawicieli zaprzyjaźnionych Klubów Seniora z Bogatego, Sieczych         i Chrzczanki, sympatyków, znajomych i tych, którzy w różny sposób wspomagają działalność stowarzyszenia.
Z okazji jubileuszu stowarzyszenie otrzymało dyplom  od Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika i list gratulacyjny od Wójta Gminy Rząśnik Pana Pawła Kołodziejskiego.
Gratulacje, podziękowania i życzenia przekazała również Pani Cecylia Domżała – Dyrektor SP ZZOZ w Wyszkowie.
Prezes Stowarzyszenia - Pani Teresie Włodarczyk został nadany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Medal Pamiątkowy ,,PRO MASOVIA”
Wszyscy zabierający głos podkreślali rolę stowarzyszenia w aktywizacji ludzi starszych, kultywowaniu tradycji i folkloru regionu Kurpiów Puszczy Białej i działań na rzecz promocji naszej Gminy. Gratulowali aktywności, zaangażowania i wytrwałości w podejmowanych działaniach.
Historię powstania Klubu Srebrnego Wieku opowiedziała Pani Maria Bielecka- główna pomysłodawczyni i założycielka Stowarzyszenia.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na wspólny poczęstunek złożony z dań regionalnych, przygotowanych przez samych członków stowarzyszenia i zabawę taneczną  przy kapeli ludowej Panów Borków.
Uroczystość uświetnił również występ zespołu Kurpie Białe, działającego w ramach Stowarzyszenia Klub Srebrnego Wieku w Rząśniku.


Przeczytano: 200 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dobry start lepsza przyszłość