Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Aktualności

20 maja 2019 16:05 | Aktualności

Gmina Rząśnik Mecenasem Filmu Darii Galant pt. „ W jasnym niebie przebywam”
Ogólnopolska premiera filmu Darii Galant pt: „ W jasnym niebie przebywam” w Warszawie. Gmina Rząśnik Mecenasem Filmu.

15 maja 2019 r. w Warszawie w Bibliotece Multimedialnej na ul: Tynieckiej (Stary Mokotów) odbyła się ogólnopolska premiera filmu dokumentalnego Darii Galant pt: „ W jasnym niebie przebywam”.  Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Multimedialna a na sali kinowej gościli bohaterowie filmu  (zespół ludowy Puszcza Biała z Rząśnika oraz młodzi aktorzy Teatru Doświadczalnego Teorii Białej Emocji) wraz z włodarzami gminy Rząśnik (wójtem  Pawłem Kołodziejskim, z-cą wójta Pawłem Abramczykiem) i dyrektorem Biblioteki Gminnej w Rząśniku Sławomirem Pierzynowskim .

Film miał swoją premierę w lutym 2019 r.  we Wrocławiu w Klubie Muzyki i Literatury, gdzie zyskał bardzo dobre recenzje. Badaczka literatury i krytyk dr hab. Agnieszka Kuniczuk- Trzcinowicz w recenzji popremierowej napisała, że jest to film - lekcja o relacjach międzyludzkich, wartości rozmowy, doceniania czasu, który wciąż przemija.

Pokaz filmowy a potem dyskusję filmową po pokazie prowadziła Aleksandra Mostowska- dyrektor Biblioteki Multimedialnej w Warszawie.

W dyskusji widzowie mówili o swoich emocjach podczas oglądania filmu: o podróży do swojego dzieciństwa, o wartości autentyzmu człowieka w stosunku do drugiego człowieka. Mowa też była o relacji ludzi ze światem przyrody. Widzowie omawiali odkryte podczas filmu refleksje na temat swojego dziedzictwa kulturowego i tożsamości.

Wieczór filmowy był bardzo emocjonujący i obfitował w wiele pozytywnej energii. Na koniec na scenie Sali multimedialnej wystąpili główni bohaterowie filmu:  Zespół Puszcza Biała z Rząśnika, prezentując cztery utwory ze swojego repertuaru.

Przez cały rok 2019 film „W jasnym niebie przebywam” jest w trasie pokazów i dyskusji filmowych po Polsce oraz poza jej granicami, dlatego warto śledzić, gdzie jest aktualnie wyświetlany i wybrać się na seans.

(red)

 

Przeczytano: 431 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (024)
STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (151)
Dobry start lepsza przyszłość