Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Aktualności

04 lipca 2019 11:00 | Aktualności | Źródło: BIP - Urząd Gminy Rząśnik

Informacja - Susza 2019

Rząśnik 04-07-2019

Informacja - Susza 2019

W związku z wystąpieniem klęski suszy w rolnictwie na terenie Gminy Rząśnik, uprzejmie informuję, iż istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych w/w niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym.

Wg raportów IUNG na dzień 02.07.2019 r. susza na terenie gminy Rząśnik występuje, w zbożach jarych, rzepaku i rzepiku oraz krzewach owocowych uprawianych na glebach:
kategorii I gleba bardzo lekka podatna na suszę
- piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty.

Formularz wniosku o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych należy złożyć w Urzędzie Gminy w Rząśnik w terminie do 12 lipca 2019 r. Do wniosku należy załączyć wykaz działek deklarowanych do płatności bezpośrednich na bieżący rok oraz kopie zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) lub kserokopię księgi stada bądź paszportu.

Monitoring suszy prowadzi Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Mapa z kategoriami gleb znajduje się pod adresem: http://www.susza.iung.pulawv.pl/mapa-kategorii/

Ustalenia wysokości szkody dokonuje komisja w terminie do dwóch miesięcy od dnia zgłoszenia przez producenta rolnego wystąpienia tych szkód, nie później jednak niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji.


Przeczytano: 789 razy.| Wydrukuj|Do góry

STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (024)
STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (151)
Dobry start lepsza przyszłość