Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Aktualności

14 października 2019 15:47 | Aktualności

OTWARCIE LEŚNEJ ŚCIEŻKI ROWEROWEJ

W sobotę 12 października w Ochudnie w  miejscu upamiętniającym ,,Powstanie Styczniowe 1863r”. odbyło się oficjalne otwarcie leśnej ścieżki rowerowej, która biegnie przez las od Leszczydołu Nowiny do Porządzia i od Porządzia do Rząśnika. Ścieżka powstała ze środków własnych Gminy Rząśnik przy współpracy Nadleśnictwa Wyszków. Łączna długość ścieżki to 5,37km.

To kontynuacja ciągu wiodącego wzdłuż drogi powiatowej, z którego chętnie korzystają rowerzyści, piesi, biegacze, wielbiciele nordic walking itp. Wykonawcą inwestycji była firma ,,eMPOL”- Jarosław Maliszewski.

- Wiem, że nie tylko mieszkańcy Rząśnika, ale też inni cieszą się z tej inwestycji. Chcielibyśmy więcej inicjatyw, które przysparzają nam takiej sympatii, ale w samorządzie trzeba realizować też inne inwestycje, które może nie dają takiej popularności, ale są niezbędne - stwierdził wójt gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski. - Niestety, nie jesteśmy państwem bogatym, jesteśmy na dorobu i musimy wybierać priorytety. Jednym z nich jest  z pewnością bezpieczeństwo.

O tym, jak ważna dla bezpieczeństwa jest zrealizowana w tym roku inwestycja mówił też emerytowany nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski, który to podjął decyzję o współpracy w tym temacie z Gminą Rząśnik, a dalsze działania kontynuował obecny nadleśniczy Waldemar Wańczyk.

- Ruch rowerowy jest tu duży. Do tej pory mieszkańcy dojeżdżali do pewnego momentu  i poruszali się szosą. Było niebezpiecznie - podkreślił. - Lasy Państwowe są otwarte dla społeczeństwa, w ramach możliwości udostępniają swoje tereny. Ludzie potrzebują zdrowego wypoczynku, a takim jest z pewnością jazda na rowerze. Były też pomysły, by zrobić taką ścieżkę do Dalekiego, a nawet Knurowca, ale to wszystko zależy od funduszy. Myślę jednak, że małymi krokami można wiele zrobić.

W otwarciu ścieżki wzięli też udział pracownicy Nadleśnictwa na czele z nadleśniczym Waldemarem Wańczykiem, ks. kan. Robert Sulich z grupą rowerzystów z Rząśnika, przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Gołębiewski wraz z radnymi, Wójt Gminy Paweł Kołodziejski, Z-ca Paweł Abramczyk, pracownicy samorządu, wykonawca inwestycji Pan Jarosław Maliszewski i mieszkańcy. Po oficjalnym otwarciu i przecięciu symbolicznej wstęgi wszyscy przejechali ścieżką w stronę siedziby Nadleśnictwa, na którego terenie odbyło ognisko i pieczenie kiełbasek, które ufundowały Zakłady Mięsne "Somianka" Andrzej Ruciński.

Gmina Rząśnik składa gorące podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania oczekiwanej  i potrzebnej inwestycji.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Przeczytano: 714 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (024)
STOP wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Rząśnik (151)
Dobry start lepsza przyszłość